AVLS: Všeobecní lekári sa dohodli na zmluvných podmienkach s VšZP

Stovky a stovky ambulancií všeobecného lekárstva združených v Aliancii všeobecných lekárov Slovenska (AVLS) sa dohodli na zmluvných podmienkach so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou platných od 1.4.2022.

“Rokovania boli náročné, avšak korektné a vecné. Obe strany viedla snaha zabezpečiť občanom Slovenska v existujúcom finančnom marazme dostupnosť zdravotnej starostlivosti a zároveň posunúť financie okrem nemocníc aj do ambulancií primárneho kontaktu. Dosiahli sme maximum možného aj vďaka rozumným kompromisom na oboch stranách. V slovenskom zdravotníctve stále reálne chýba vyše 360 miliónov EUR a je zrejmé, že jeho dofinancovanie v najbližších mesiacoch je nevyhnutné a nemožno ho donekonečna tlačiť pred sebou,” povedala po ukončení rokovaní Monika Palušková, prezidentka AVLS.

Vzorové zmluvy majú členovia AVLS ako vždy pripravené na kontrolu a podpis na www.avls.sk .

Všeobecní lekári – členovia AVLS tak majú do konca roka 2022 platné zmluvy s dvomi zdravotnými poisťovňami – VšZP a Unionom.

S Dôverou rokovania prebiehajú, v návrhu zmlúv pre všeobecných lekárov naďalej pretrvávajú viaceré body, ktoré by pri ich akceptácii ohrozili prevádzku ambulancií primárneho kontaktu a zhoršili dostupnosť poskytovania zdravotnej starostlivosti pre jej poistencov.

Snahou AVLS je zabezpečiť kontinuálne poskytovanie zdravotnej starostlivosti v primárnom kontakte pre všetkých občanov Slovenska v rovnakej kvalite a dostupnosti.

 

Zdroj: Aliancia všeobecných lekárov Slovenska (AVLS)

Foto: Aliancia všeobecných lekárov Slovenska (AVLS)