Chorý muž zastrelil v čakárni polikliniky v Ostrave 6 ľudí

Česká polícia vypátrala v utorok vozidlo muža, ktorý je podozrivý, že vo Fakultnej nemocnici Ostrava zastrelil šiestich ľudí. Muž vo vozidle sa pred zásahom polície strelil do hlavy. Informovala o tom na Twitteri Polícia ČR.

Chytili sme páchateľa streľby. Štyridsaťdvaročný muž sa pred zásahom polície strelil do hlavy, je mŕtvy,” napísala na Twitteri česká polícia.

Podľa informácií Českej televízie vozidlo útočníka bolo vypátrané neďaleko výletnej reštaurácie Loděnice Děhylov pri Ostrave.

Smrť podozrivého potvrdil aj český minister vnútra Jan Hamáček. Po zásahu polície, pri ktorom sa postrelil, bol vo vážnom stave prevezený do nemocnice, kde zomrel.

Nadriadený podozrivého útočníka pre Český rozhlas uviedol, že muž si vzal do hlavy, že “je ťažko chorý a nikto ho nechce liečiť”.

Riaditeľ Fakultnej nemocnice Ostrava Jiří Havrlant uviedol, že k streľbe došlo okolo 07.00 h v traumatologickej ambulancii v budove polikliniky. Hlásenie o streľbe dostala polícia o 07.19 h, prvá hliadka prišla na miesto o 07.24 h.

Kvôli streľbe bola uzavretá aj susedná Vysoká škola banícka-Technická univerzita Ostrava. Škola uzavrela vchody a o streľbe informovala študentov a personál rozhlasom.

Počet mŕtvych potvrdil pre ČT24 aj český premiér Andrej Babiš. “Rušil som môj program. Vydám sa na miesto do Ostravy. V tejto chvíli, ako som dostal informáciu, i tí dvaja ťažko zranení neprežili,” povedal pre ČT24 Babiš.

Český prezident Miloš Zeman vyjadril hlbokú sústrasť pozostalým obetí streľby. Zároveň vyslovil “veľké poďakovanie” príslušníkom bezpečnostných zložiek, lekárom a všetkým, ktorí teraz pomáhajú, uviedol jeho hovorca Jiří Ovčáček.

Streľba v ostravskej nemocnici je druhou najtragickejšou v dejinách Česka. Vo februári 2015 zastrelil muž v meste Uherský Brod osem ľudí a potom seba.

Zdroj: TASR
Foto: fotolia.com