Ďalšie peniaze do chátrajúcich bratislavských nemocníc a duplicita v neurochirurgii. Plytvanie pokračuje

Univerzitnú nemocnicu Bratislava v Ružinove čaká rozsiahla rekonštrukcia. Rovnako ako v Podunajských Biskupiciach. O “bubline” – nemocnici na Boroch sa mlčí …
Vláda na svojom rokovaní tento týždeň schválila verejné obstarávanie tohto projektu modernizácie v celkovej hodnote viac ako 86 miliónov eur. Členovia vlády dali zelenú aj obstarávaniu nového parkovacieho domu v hodnote viac ako 7 miliónov eur. Na rokovaní bola schválená rekonštrukcia pavilónu UNB v Podunajských Biskupiciach za viac ako 8 miliónov eur.
Nemocnica v Ružinove prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Nový heliport, rozšírenie operačných sál, opláštenie budovy, ale aj komfortnejšie izby pre pacientov. To všetko by malo byť realitou v UNB Ružinov po modernizácii a rekonštrukcii.
Investície budú smerovať aj do urgentného príjmu, ktorý je navrhovaný v zmysle uznesenia  ako Urgent typu 2.
Predpokladané investičné náklady na rekonštrukciu Nemocnice Ružinov sú  86, 4 mil. eur s DPH.
Verejné obstarávanie pre výstavbu heliportu bolo dokončené, aktuálne je v štádiu prípravy verejné obstarávanie pre vybudovanie nových operačných sál a nového neurochirurgického oddelenia.
„Klinika neurochirurgie v Nemocnici akad. L. Dérera zostáva zachovaná v nezmenenom rozsahu a i naďalej je dôležitou súčasťou UNB,“ doplnila riaditeľka UNB Renáta Vandriaková. Pre predstavu – za posledný rok bolo do Kliniky neurochirurgie na Kramároch investovaných najviac finančných prostriedok zo všetkých kliník v rámci UNB a to viac ako 1 600 000 EUR. Bola kompletne vymenená technika a pracovisko neurochirurgie na Kramároch disponuje špičkovými prístrojmi tej najvyššej kvality.
Vláda na dnešnom rokovaní schválila aj projekt parkovacích domov pre UNB Ružinov v hodnote 7,2 mil. eur s DPH. Projekt Parkovacieho domu bude financovaný z kapitálových výdavkov.
Vládny kabinet odsúhlasil aj rekonštrukciu a dostavbu Pavilónu F v UNB v Podunajských Biskupiciach. Táto investícia si bude vyžadovať 8,1 mil. eur s DPH.  Zámerom UNB je využitie pôvodného Pavilónu „F“ v areáli Nemocnice Podunajské Biskupice ako pavilónu chirurgických disciplín s kapacitou 84 lôžok (v súčasnosti nevyužívaného) pre maximálne využitie lôžkových kapacít internistických disciplín (s ohľadom na charakter nemocnice ŠGN ako chronické lôžka).
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR
Foto: pravda.sk