eduCamp: Super “rifľový” víkend pre všeobecných lekárov aj rezidentov

Dňa 15.2.2019 a 16.2.2019 sa uskutočnil v Senci prvý eduCamp Antikoagulačná liečba – “tips & triks” pre všeobecného lekára. 

Mali sme plný dom a skvelú náladu.  🙂 Veľa sme sa nasmiali, aj naučili. Zišli sa a vzdelávali spoločne všeobecní lekári z praxe aj rezidenti.

V piatok večer sme sa stretli na Lekárskej izbe SVLS/AVLS a celú sobotu sme venovali vzdelávaniu v antikoagulačnej liečbe.

Venovali sme sa antikoagulačnej liečbe komplexne – liečbe warfarínom, NOAK-mi, nízkomolekulovými heparínmi, interpretácii vyšetrenia INR, ale aj právnym súvislostiam antikoagulačnej liečby v našich ambulanciách. Všetky informácie boli zamerané výlučne na prax v ambulanciách všeobecných lekárov.

Naučili sme sa, ako veci robiť medicínsky správne aj to, ako pri využívaní antikoagulačnej liečby právne chrániť seba aj svojho pacienta.

Po ukončení eduCampu obdržali všetci účastníci certifikát o absolvovaní certifikovaného kurzu antikoagulačnej liečby (celkový počet 11 kreditov), ktorý vyžadujú niektoré zdravotné poisťovne.

Pre veľký záujem pripravujeme ďalší eduCamp – termín vám oznámime čoskoro.

Hodnotenia účastníkov eduCampu:

“Super lektorský tím, super priateľská atmosféra. Ako vždy, keď to robí tento tím … Všetko do praxe. Dobrý nápad aj s Lekárskou izbou SVLS/AVLS. Ďakujem.”

“Myslel som si, že všetko dôležité o antikoagulačnej liečbe som vedel. Nevedel. Som veľmi rád, že som prišiel.”

“Skvelé stretnutie lekárov z praxe a rezidentov.”

“Ďaaaaakujem, výborná akcia. Veľa som sa naučila a pochopila som mnohé súvislosti.”

“Právo a legislatíva – zase inak a zase do praxe. Veľká vďaka za výborné rady a kazuistiky.”

“Ako hovorievate na Akadémiách, aj teraz to budem od pondelka robiť inak. Som si istejšia a viem, čo mám v ambulancii zmeniť. Kedy budete robiť ďalší eduCamp? Určite prídem.”

“Neviem, kedy pre nás stíhate pripravovať  kongres v Šamoríne, Akadémie, Lekárske izby, eduCampy… Som veľmi vďačná. Za stretnutia, za to, že sa o nás staráte aj za to, že na nás dávate pozor. Ste úžasní.”

 

Autor: Monika Palušková

Foto: Monika Palušková