Kongres SVLS 2022 – Eventy

Kongres SVLS 2022, ktorý je najväčším a najprestížnejším podujatím všeobecných lekárov v aktuálnom roku, sa konal v dňoch 3.6. – 6.6.2022 v Šamoríne. Mali sme ako na všetkých našich podujatiach “plný dom” a atmosféra bola vskutku fantastická. Tešili sme sa na seba a bolo to vidieť. Skvelý odborný program zameraný na prax, vynikajúce sprievodné podujatia, lekári a sestry doslova zo všetkých kútov Slovenska a výborná nálada – to boli charakteristiky tohtoročného Kongresu SVLS 2022 v Šamoríne. 

Po ukončení odborného programu kongresu sme mali skvelú príležitosť si oddýchnuť a pozhovárať sa, vypočuť si krásnu hudbu či zatancovať si.

SOBOTA VEČER

Nádherný večer plný skvelej hudby tvorenej výlučne ľudskými hlasmi. Spoločnosť nám robil známy hudobný ansámbel FRAGILE – slovenská vokálna skupina zložená z výrazných speváckych osobností, ktoré bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, interpretovali známe svetové hity. Koncert skupiny FRAGILE bol plné nielen výbornej hudby, ale aj podmanivého humoru jej vedúceho Braňa Kostku. Zažili sme neopakovateľný večer plný skvelej zábavy.

NEDEĽA VEČER

Príjemný večer začal slávnostným odovzdávaním ocenení Kongresu SVLS 2022:

Najlepšia prednáška Kongresu SVLS 2022 – laureát    MUDr. Marta Ľuptáková, PhD.

Najlepší workshop Kongresu SVLS 2022 – laureát    MUDr. Bc. Juraj Kobyľák
Najlepší poster Kongresu SVLS 2022 – laureát    MUDr. Erik Hodosy
Laureát Orbis pictus Kongresu SVLS 2022 – laureát    MUDr. Daniela Šebestová

 

A potom sa už rozprúdil fantastický večer, ktorý začal vystúpením folklórneho súboru EKONÓM – nielenže nám zatancovali, ale naučili nás aj jeden z ľudových tancov zo Šariša… Nuž, niekto bol za medveďa, iný prepletal nohami ako profesionál. O to viac bolo dobrej nálady, humoru a nádherného sviežeho tanca v pestrofarebných krojoch zo všetkých regiónov Slovenska. Hudobný sprievod zabezpečil ľudový súbor Ľudovky SK, ktorý odohral desiatky vystúpení doma i v zahraničí a získala viacero prestížnych ocenení.

Keď sme si trochu vydýchli, nastúpil na pódium náš priateľ a špičkový DJ YANKO SIPOS. Ako vždy doniesol aj svoje bongá, na ktorých sprevádzal známe hity 70-90 rokov, na ktoré sme si dobre zatancovali. Okrem toho, že Yanko je úspešný DJ, spieva, hrá na klavíri, kontrabase, bicích a perkusiách, ktoré študoval na Conservatorio Profesional de Musica Las Palmas na Kanárskych ostrovoch. Profesionálne pôsobil 11 rokov v divadle flamenco s názvom ‘Passion Flamenco‘ pod vedením Sorayi Hernandez v Romantic Corporate Show. V súčasnosti pôsobí v rôznych hudobných formáciách na Slovensku i v zahraničí. Priniesol nám tak rytmus, karibské slnko aj mnoho špičkovej hudobnej nostalgie, ne ktorú dlho nezabudneme…

Autor: Monika Palušková

Foto: SVLS/AVLS