Kontroverzné kontroly pendlerov na hraniciach nakoniec nebudú

Polícia nebude od pondelka 7. decembra náhodne kontrolovať na hraničných priechodoch pendlerov a ďalšie osoby s výnimkou. Informovala o tom v nedeľu Barbara Túrosová z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.

B. Túrosová uviedla, že na základe záverov z rokovania pandemickej komisie v piatok 4. decembra večer, po ktorom bola avizovaná aktualizácia ostatnej vyhlášky hlavného hygienika o opatreniach pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie SR, polícia nebude od pondelka do odvolania vykonávať u pendlerov ani ostatných osôb s výnimkou kontroly testov na ochorenie Covid-19.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas ešte v piatok uviedol, že pendlerom, ktorí sa budú musieť na hraniciach od pondelka preukázať negatívnym antigénovým alebo PCR testom nie starším ako 14 dní, budú uznávať aj test vykonaný v zahraničí.

Odhaduje sa, že na Slovensku funguje takmer 150-tisíc pendlerov, ktorých táto novinka zaskočila. Keďže prihlásiť sa na drahý PCR nie je v priebehu 24 hodín možné, ľuďom neostávalo nič iné, iba postaviť sa do radu na antigénové testovanie. Testovacích miest nebol dostatok, viacerí si vystáli rad, ale na test sa už nedostali. Pendleri, čo sa chcú do svojej práce dostať aj v pondelok, museli čakať celé hodiny v radoch v drsných podmienkach. Ukazuje sa, že zbytočne …

Zdroj: trend.sk

Foto: fotolia.com