Mikulec a Mikas informovali prezidentku o prípravách na prípadný návrat pandémie

Čísla zo zahraničia podľa Čaputovej naznačujú, že zápas s pandémiou pokračuje. Na prípadnú druhú vlnu pandémie nového koronavírusu musíme byť pripravení. Zaviesť naspäť najprísnejšie obmedzenia by bola najkrajnejšia možnosť. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti po utorkových telefonátoch s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO) a hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom.

Efektívny systém

Obaja ju ubezpečili, že sa pracuje na prípravách na prípadný návrat pandémie a že počet testovaní sa opäť zvýši. Prezidentka pripomenula, že prvú vlnu pandémie Slovensko zvládlo vďaka disciplíne ľudí a zavedeniu tvrdých opatrení.

“Zaviesť naspäť najprísnejšie obmedzenia by bola najkrajnejšia možnosť. Vyhnime sa takémuto scenáru a venujme teraz všetku potrebnú energiu do príprav inteligentného systému, ktorý nám dovolí efektívne identifikovať chorých a testovať všetkých, s ktorými prišli do kontaktu,” vyzvala.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22432465/mikulec-a-mikas-informovali-prezidentku-o-pripravach-na-pripadny-navrat-pandemie.html?ref=av-left

 

Zdroj: sme.sk

Foto: fotolia.com