Na rovnakú adresu prišla záchranka takmer 300-krát. Podozrivý prípad vzbudil záujem poisťovne

Ľudia sú vynaliezaví a platí to aj v prípade zneužívania zdravotnej starostlivosti. Z analýzy zdravotnej poisťovne Dôvera o uhradených výjazdoch záchrannej starostlivosti za rok 2018 a 2019 vyplynulo zaujímavé zistenie.

Záchranka z trebišovskej výjazdovej stanice chodila na rovnakú adresu v meste až podozrivo často, v priemere každý tretí deň, niekedy aj viackrát denne, uvádza na svojej stránke Dôvera.

Záchranka na adrese strávila 271 hodín

Adresa, na ktorú prišla záchranka 291-krát za 243 dní, bola pritom od miestnej nemocnice vzdialená len 15 minút chôdze.

Účet za tieto výjazdy dosiahol približne 2600 eur,“ spresňuje poisťovňa s dodatkom, že na mieste záchranka dokopy strávila 291 hodín (v prepočte 12 dní).

Chýba definícia zneužívania služieb a neexistujú sankcie

Podľa generálneho riaditeľa zdravotnej poisťovne Dôvera Martina Kultana boli mnohé z týchto výjazdov pravdepodobne nedôvodné: „Nasvedčuje tomu pacientova diagnóza, fakt, že nebol transportovaný do nemocnice a ak bol, tak počas prevozu neboli podané žiadne lieky ani infúzia. Ani my, ani poskytovatelia rýchlej zdravotníckej pomoci za daných okolnosti nedokážeme predchádzať zneužívaniu týchto služieb. Chýba jasná legislatíva, definícia zneužívania záchranky a neexistujú sankcie.“

Celý článok čítajte https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/na-rovnaku-adresu-prisla-zachranka-takmer-300-krat-podozrivy-pripad-vzbudil-zaujem-poistovne/

Autor: Zuzana Hrubá

Zdroj: v zdravotnictve. sk

Foto: fotolia.com