Nové podmienky WhatsAppu začnú platiť už čoskoro. Ak ich neodsúhlasíte, stratíte prístup k správam

Už budúci týždeň začnú pre WhatsApp platiť nové podmienky používania a ochrany osobných údajov, ktoré boli oznámené začiatkom roka.

Používatelia tejto populárnej komunikačnej platformy majú čas do 15. mája, aby zmenu pravidiel odsúhlasili. V opačnom prípade stratia prístup k základnej funkcionalite WhatsAppu, ktorou je čítanie a odosielanie správ. Prijímanie hovorov a notifikácií bude fungovať aj naďalej, no iba dočasne.

Treba však zdôrazniť, že WhatsApp nevymaže účty používateľov, ktorí nové podmienky neschválili. Preto ak niekto v budúcnosti zmení názor, bude môcť udeliť svoj súhlas aj po uplynutí vyššie uvedeného termínu.

Pre tých z vás, ktorí chcú z WhatsAppu odísť, no neradi by stratili svoje správy, existuje možnosť, ako si vyexportovať záznamy konverzácií. Postup je jednoduchý, stačí len kliknúť na Nastavenia -> Chaty -> História chatov -> Exportovať chat. Potom vyberiete konkrétnu konverzáciu a zvolíte, či chcete zahrnúť aj multimediálne súbory.

Následne môžete svoje konto manuálne a natrvalo zo služby vymazať.

WhatsApp mal čo vysvetľovať

Nové zásady používania a ochrany osobných údajov mali pôvodne vstúpiť do platnosti už 8. februára. Vyvolali však rozhorčenie v radoch používateľov, ktorí začali vo veľkom prechádzať ku konkurencii, a tak WhatsApp posunul začiatok ich platnosti na polovicu mája. Extra čas chcel využiť na lepšie vysvetlenie zmien.

Podrobne sme sa tejto téme venovali v špeciálnom článku aj v vo vtedajšom vydaní technologického podcastu SHARE. Preto len stručne pripomeňme, že v rámci nových podmienok bude môcť WhatsApp zdieľať údaje používateľov s materským Facebookom a ďalšími firmami z jeho portfólia.

Čítajte viac: WhatsApp čoskoro prejde na nové podmienky. Čo sa stane, ak ich neprijmete | Živé.sk (aktuality.sk)

Autor: Adam Obšitník

Foto: fotolia.com