Očkovanie proti COVID-19 na Slovensku – začalo u politikov a zdravotníkov

Očkovanie proti COVID-19 mediálne podporila aj prezidentka Zuzana Čaputová, keď ho absolvovala pred kamerami. Zaočkovať sa dali aj viacerí ministri, poslanci a zdravotníci.

Vakcína je najlepšou cestou, ako sa z ťažkej situácie, spôsobenej pandémiou COVID-19, dostať von. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla pred začiatkom nedeľňajšieho očkovania na pracovisku Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove.

Prezidentka označila príchod vakcíny a začiatok očkovania za najlepšiu správu, ktorá prišla v súčasnom zložitom období.Priznala, že chápe obavy verejnosti z masovej vakcinácie. Povedala, že takisto sa týmito obavami zaoberala.

„Na otázky, ktoré vznikajú, som sa snažila počúvať hlasy odborníkov, ich argumenty, vysvetlenia,” uviedla a vyzvala, aby ľudia takisto verili odborníkom. Svoju prítomnosť, rovnako tak prítomnosť zástupcov vlády a Národnej rady SR na začiatku oficiálneho očkovania, označila za výrazný komunikát smerom k verejnosti, že očkovanie je spôsobom, ako stabilizovať situáciu a vrátiť život do normálu.

Zdroj: TASR

Foto: TASR