Poistenci VšZP si už objednávajú predpis lieku u špecialistu bez telefonovania cez web FNsP F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici

Pacienti sa dočkali v prvej nemocnici na Slovensku – vo FNsP F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici, modernej služby u ambulantných špecialistov. V spolupráci so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, a.s. (VšZP) si pacienti môžu elektronicky objednať predpis liekov aj termín ambulantného vyšetrenia priamo na webe nemocnice.

Pacienti nemusia nikde chodiť ani telefonovať – pokiaľ pravidelne navštevujú ambulanciu špecialistu, cez webovú stránku nemocnice si zadajú požiadavku na predpis lieku. Recept im bude elektronicky odoslaný, a to pri chronickej medikácii aj vo forme “REPETATUR” opakovaného receptu najviac na jeden rok. Rovnako to platí aj pre termín ambulantného vyšetrenia. Pokiaľ sa spoločný projekt osvedčí, VšZP ho plánuje rozšíriť na ďalšie polikliniky a nemocnice na Slovensku.

 

„Veľmi sa tešíme, že sme opäť spojili sily a mohla vzniknúť táto zmysluplná spolupráca s bystrickou fakultnou nemocnicou. Zjednodušenie manažovania zdravia pacienta, ale aj zníženie zbytočnej administratívnej záťaže samotného lekára je totiž naším hlavným cieľom v efektívnom poskytovaní zdravotnej starostlivosti,“ povedala podpredsedníčka predstavenstva VšZP Beata Havelková.

Na webovej stránke nemocnice www.fnspfdr.sk nájdu pacienti v menu ONLINE služby, v ktorom si stačí zvoliť príslušnú možnosť Objednaj na vyšetrenie alebo Objednaj e-recept. Podľa požiadaviek vyplnia formulár a odošlú ho.

Pri chronických ochoreniach, kde sa nemení stav a je potrebné pravidelne a dlhodobo užívať lieky, má pacient po novom možnosť požiadať online o predpis opakovaného e-receptu, ktorý mu už lekár na ambulancii FNsP F. D. Roosevelta naordinoval. Liek bude predpísaný najneskôr do 5 pracovných dní. Týmto krokom zabezpečíme kontinuálne predpisovanie liekov tak, aby pacient nemusel zbytočne navštevovať svojho lekára,“ vysvetlila manažérka oddelenia komunikácie VšZP Eva Peterová.

Pacient nájde informáciu o tom, že má liek už predpísaný v mobilnej aplikácii VšZP, v ePobočke alebo sa môže informovať v lekárni, kde si liek môže zároveň aj vyzdvihnúť.

V prípade, že poistenec VšZP je v starostlivosti špecialistu fakultnej nemocnice a jeho zdravotný stav sa zmení, má možnosť objednať sa na vyšetrenie k odborníkovi aj online. Zatiaľ je to možné pri vybraných ambulanciách, ktorých zoznam bude nemocnica rozširovať. Termín vyšetrenia pacientovi príde do 24 hodín na e-mailovú adresu, ktorú uviedol vo formulári.

„Skvalitňovanie služieb pre pacientov považujeme za jednu z našich priorít. Veríme, že nová služba urýchli proces objednávania, zníži počty telefonátov do ambulancií a infocentra a pacient sa komfortnejšie dostane k termínu vyšetrenia alebo k receptu na liek, ktorý potrebuje. Práve túto službu bolo pre nemocnicu možné zriadiť  vďaka tomu, že Všeobecná zdravotná poisťovňa má pre svojich  poistencov k dispozícii efektívny systém hlásení o predpísaní lieku lekárom,“ uzavrela riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

 

Zdroj: Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.

Foto: fotolia.com