Pozvánka č. 5 – Kongres SVLS 2022 v Šamoríne: Takto to robím v ambulancii ja…

Pozývame Vás na najväčšie a odborne najvyššie cenené podujatie všeobecných lekárov na Slovensku – Kongres Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) 2022, ktorý sa bude konať v dňoch 3.6. – 6.6.2022 v kongresovom komplexe X-bionic sphere v Šamoríne.

Tradične netradičný formát v typickom odľahčenom, avšak zároveň odborne jasne definovanom obsahu v bloku Takto to robím v ambulancii ja… je mimoriadne obľúbený na Kongresoch SVLS z dvoch dôvodov. Keď sme ho prvýkrát predstavili pred piatimi rokmi na Kongrese SVLS 2017 v Šamoríne, bola to absolútna novinka – pre jej populárnosť sa stala už neoddeliteľnou súčasťou všetkých nasledujúcich Kongresov SVLS v Šamoríne. Tento rok, samozrejme, blok Takto to robím v ambulancii ja… je opäť pripravený.

Prvým dôvodom jeho obľúbenosti je mimo iného aj to, že skúsení všeobecní lekári z praxe v ňom radia svojim kolegom – všeobecným lekárom. Na vlastných kazuistikách ukazujú, ako si poradili, často s pomocou SVLS/AVLS, s rôznymi problémami vo svojej ambulancii. Hovoria o tom, ako riešili a úspešne vyriešili komplikované situácie, avšak nie z medicínskeho hľadiska, ale v súboji s molochom byrokracie či hlúposti úradníkov alebo v boji s neschopnosťou či zlomyseľnosťou štátnych orgánov vo vzťahu k všeobecným lekárom.

Druhým dôvodom je fakt, že mnohí lekári zažili rovnakú alebo podobnú situáciu vo vlastnej ambulancii, ale nemajú odvahu o nej hovoriť pred niekoľkostohlavovým publikom. O to viac si vážime a ďakujeme kolegom, ktorí idú takpovediac s “kožou na trh” a svoje skúsenosti a riešenia nezištne ponúknu kolegom v auditóriu.

Budeme hovoriť o veciach vážnych aj menej vážnych, poradíme si a už teraz je zrejmé, že sa aj zabavíme na tom, ako si všeobecní lekári naprieč celým Slovenskom dokážu poradiť aj v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách. Ukážeme si, že všetko je riešiteľné. Spolu. V komunite. Hlavne netreba zostať so svojím problémom osamote. Je nás v SVLS/AVLS veľa a pomáhame si. Pretože spoločne sme naozaj silní.

 

Kedy je blok “Takto to robím v ambulancii ja…” v programe Kongresu SVLS 2022 v Šamoríne?

NEDEĽA 5.6.2022

16.10 – 17.10

Takto to robím v mojej ambulancii ja…  – všeobecní lekári radia všeobecným lekárom

Predsedajúci a moderátor: MUDr. Monika Palušková, PhD., MBA

 

Panelová diskusia                                   60 min.

 

MUDr. Milada Gábrišová, ambulancia všeobecného lekárstva, Štvrtok na Ostrove

MUDr. Adriana Orechovská, ambulancia všeobecného lekárstva, Melčice – Lieskové

MUDr. Zuzana Ostrolucká, ambulancia všeobecného lekárstva, Nové Zámky

MUDr. Jozef Raška, ambulancia všeobecného lekárstva, Lokca

MUDr. Anna Repovská, ambulancia všeobecného lekárstva, Trebišov

 

Témy: Kazuistiky z našich ambulancií – všeobecní lekári poradia všeobecným lekárom. Popis konkrétnych situácií a ich správneho riešenia všeobecným lekárom z praxe. Ako sa nenechať „dotlačiť“ do nesprávneho konania štátnymi orgánmi, špecialistami či pacientmi? Ako sa v ambulancii správne rozhodnúť bez paniky a bez stresu … a mnohé ďalšie otázky a odpovede, ktoré nás zaujímajú …