Union: Členovia AVLS budú mať v Unione uhradené SCORE nad rámec kapitácie a už tento rok ďalšie zvýšenie príjmov

Aliancia všeobecných lekárov Slovenska (AVLS) rokovala v Union zdravotná poisťovňa, a.s. o nových zmluvných podmienkach pre svojich členov.

Rokovaní sa zúčastnili Monika Palušková, prezidentka SVLS/AVLS a Iveta Malíková, viceprezidentka SVLS a členka Prezídia AVLS.

Stretli sme sa s pragmatickým prístupom predstaviteľov vedenia Union zdravotná poisťovňa, a.s. Eleny Májekovej, Stanislava Rybianskeho, Petra Slobodu a Ingrid Dúbravovej.

Po intenzívnej a vecnej diskusii sa Union zdravotná poisťovňa, a.s. a AVLS dohodli na zvýšení finančných úhrad pre členov AVLS už v roku 2019 vrátane kapitácie. Zároveň bola akceptovaná požiadavka AVLS, aby bol všeobecným lekárom hradený výkon SCORE u pacientov s artériovou hypertenziou a dyslipidémiou nad rámec kapitácie. AVLS považuje tento výkon za zásadný pre právnu a odbornú bezpečnosť pacienta, bezpečnosť poskytovateľa, zlepšenie finančného ohodnotenia jeho odbornej práce a prestíže všeobecných lekárov v starostlivosti o chronicky chorých pacientov s týmito ochoreniami.

Členovia AVLS budú dostávať v týchto dňoch dodatky z Union zdravotná poisťovňa, a.s. Prosíme, aby postupovali podľa inštrukcií, ktoré dostanú v osobitnom maily. Podrobnosti sú uvedené na webovej stránke AVLS www.avls.sk .

 

Autor: Monika Palušková

Foto: AVLS