Valia sa na nás ďalšie dokumenty – vládzete ich ešte sledovať?

Každý deň pribúdajú štátom generované nové dokumenty – škoda, že bez skutočnej konzultácie s tými, ktorých sa bytostne dotýkajú : v množstve, rozsahu aj obsahu.

Z lekárov primárneho kontaktu sa čoraz viac stávajú byrokrati, ktorí pomaly spoza hory papierov už na pacienta ani nedovidia.

Úprimne, každý všeobecný lekár alebo primárny pediater je zavalený množstvom vlastnej odbornej práce, vedením PN a OČR, konfliktami so zamestnávateľmi či pracujúcimi, ktorý ani za svet nechcú pochopiť, že výkon pracovnej zdravotnej služby je štandardnom režime pozastavený do odvolania. Prirátajme ešte zdravotné poisťovne, koniec mesiaca vrátane vyúčtovania a máme vymaľované … Súkromný život sme ešte nespomenuli.

Takže prikladáme vám ďalšiu “várku” dokumentov z posledných hodín, ktoré nám štát pripravil na preštudovanie:

Koho a kedy testovať na COVID- 19?  Usmernenie pre indikácie k testovaniu SARS-CoV-2 verzia 7 dňa 27.4.2020

Čo sa zmenilo v indikáciách a vedení dokladov PN a OČR? d34cc80958afb96a7631051c48b7f6bbf591b4c3c4ddbcfcac723e373949bdfb (1)

Ešte na záver malé zopakovanie – operačné zákroky a príprava na ne … Klinicky-protokol-operacne-intervencne-vykony

Aby sme mali ľahšiu prácu a byrokrat nás nezlikvidoval horou papiera, SVLS/AVLS pre nás pripravuje pomôcku do praxe. Nebudete si musieť nič písať, ale dozviete sa všetko potrebné. Už onedlho.

Zaželajme si hlavne veľa pokoja a trpezlivosti.

 

 

Zdroj: SVLS/AVLS

Foto: SVLS/AVLS