Veľké zmeny vo VšZP. Nový šéf štátnej poisťovne odvolal všetkých krajských riaditeľov

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) začala s reorganizáciou. Jej predstavenstvo chce v štátnej zdravotnej poisťovni nastaviť tzv. líniové riadenie. Po novom zruší pozície ôsmich krajských riaditeľov. Informovala o tom Zuzana Štukovská.

Každé nové vedenie musí mať konkrétne predstavy nielen o tom, kde chce spoločnosť doviesť, ale aj ako a s kým dokáže svoje ciele úspešne zrealizovať,” uviedol generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko. Priblížil, že model líniového riadenia zefektívňuje prevádzku a v nadväznosti na ňu aj kľúčové interné procesy.

Jedným z prvých krokov, ku ktorým VšZP pristúpila, je priame riadenie a metodické usmerňovanie zamestnancov odborných útvarov v regiónoch z centra. “V predstavenstve sme jednotní aj v tom, že pozície, ktoré nemajú potenciál prinášať efektivitu, sa z tohto dôvodu zrušia,” komentoval.

V rámci pripravovaného líniového riadenia sa preto do budúcnosti s pozíciami už nebudú obsadzovať ani pozície krajských riaditeľov. Tí končia k 30. júnu. Od nástupu nového vedenia odišlo z VšZP 30 zamestnancov. Strapko vedie VšZP od 7. mája. V najväčšej zdravotnej poisťovni na Slovensku sa aktuálne realizuje hĺbková finančná analýza.

Celý článok si môžete prečítať na https://slovensko.hnonline.sk/2164197-velke-zmeny-vo-vszp-novy-sef-statnej-poistovne-odvolal-vsetkych-krajskych-riaditelov

Zdroj: hnonline.sk

Foto: fotolia.com