Všeobecní lekári sa opäť stretli : Moja ambulancia v Nitre

Počas uplynulého piatka a  soboty sme sa opäť stretli a pozhovárali na vzdelávacom podujatí Moja ambulancia. Tentokrát sme strávili spoločne časť víkendu v Nitre. Odborným garantom podujatia bola Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska (SVLS).

V piatok sme podrobne prebrali novinky v legislatíve, zodpovedali sme na otázky, ktoré sme si priniesli zo svojich ambulancií – aplikáciu novely zákona o lieku, starostlivosť, vykazovanie a úhrady za starostlivosť o občanov – migrantov z Ukrajiny, zmluvy so zdravotnými poisťovňami. Aj o tom bola Lekárska izba SVLS/AVLS v piatok podvečer.

V sobotu sme začali hneď ráno vzdelávaním a celý deň sme sa venovali hlavnej téme Mojej ambulancie v Nitre – Periférnemu ochoreniu artérií. V prednáškach sme si zopakovali klinické súvislosti a správny diagnostický a terapeutický postup.

Potom už nasledovali obľúbené workshopy s lektormi, ktorými boli Marek Kučera, Iveta Malíková a Monika Palušková. Naučili sme sa nové veci, prešli sme si právo a legislatívu v našej ambulantnej praxi a zároveň bolo aj veselo.

Už budúci týždeň nás čaká prvá tohtoročná Akadémia medicíny, práva a manažmentu – bude to konkrétne mimoriadne populárna Akadémia EKG vo Zvolene.

V apríli 2022 sa tešíme na Akadémiu dyslipidémií 2 v Jasnej a v júni 2022 sa stretneme na Kongrese SVLS 2022 v Šamoríne – Čilistove.

Vidíme sa opäť o niekoľko dní. Tešíme sa na všetkých.

 

Autor: Monika Palušková

Foto: SVLS