Všeobecní lekári v TA3 Téma dňa: Krátenie financií za poistencov štátu zasiahne v nemocniciach a ambulanciách všetkých občanov

Aké dôsledky môže mať nedofinacovanie zdravotníctva v roku 2020 na slovenské nemocnice a ambulancie? Ako všeobecní lekári na Slovensku dobiehajú “bielu” medicínu a prečo ich trápi gigantická byrokracia? Prečo je nezmyselné porovnávať roky 2020 a predchádzajúce a podľa nich “uberať” zdravotníctvu finančné prostriedky? Ako sú na tretiu vlnu epidémie COVID-19 pripravené slovenské nemocnice? … nová legislatíva týkajúca sa interupcií a ďalšie okruhy v Téme dňa na TA3 s Petrom Bielikom.

Hostia: Marián Petko, prezident, Asociácia nemocníc Slovenska, Monika Palušková, prezidentka, Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska (SVLS), Jana Bittó Cigániková (SaS), predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo, Richard Raši (Hlas-SD), nezaradený poslanec NR SR, lekár – chirurg.

Vstup MUDr. Moniky Paluškovej, PhD., MBA, prezidentka Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) od 20 minúty Témy dňa. Link na reláciu nájdete tu:

https://www.ta3.com/relacia/21971/peniaze-v-zdravotnictve-pomoc-tehotnym

Zdroj: Téma dňa, TA3

Foto: archív SVLS/AVLS