Zapoj sa aj Ty – výstava Orbis pictus na Kongrese SVLS 2021 v Šamoríne

Obdobie od ostatného kongresu bolo pre nás všetkých  veľmi náročné a vyčerpávajúce. Blíži sa leto a v jeho závere Kongres Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) 2021 v Šamoríne. Stretneme sa v krásnom areáli tak ako každý rok, tentoraz od 10.9. do 13.9.2021 (piatok až pondelok).

Dozvieme sa nové odborné informácie, ale hlavne sa konečne stretneme osobne a porozprávame sa.  Neoddeliteľnou súčasťou týchto našich kongresov je aj výstava originálna výstava umeleckých diel všeobecných lekárov ORBIS PICTUS.

Nosnou ideou  výstavy je aktívne vyhľadávanie lekárov  a iných zdravotníckych pracovníkov, ktorí okrem svojej profesie majú  záľubu  aj v inej oblasti, v ktorej sa môžu prezentovať. Základné piliere tejto prezentácie sú výtvarné umenie, fotografovanie, hudba, literatúra…

Okrem rozšírenia našich odborných vedomostí skúsme sa navzájom potešiť aj krásou umenia. Na doterajších výstavách boli prezentované hlavne maľby, fotografie, básne. Skús porozmýšľať, či by si aj Ty máš doma niečo, čo Ti pri tvorbe robilo radosť a podeľ sa môžeš niečím prispieť , alebo  poznáš niekoho vo svojom okolí, o kom by sme mohli vedieť.

Umenie v akejkoľvek forme je krásnym pohladením duše , dokáže unikátnym  spôsobom spájať ľudí a vyvolávať pozitívne emócie. A tradične patrí aj ku Kongresom SVLS v Šamoríne.

Potešme sa navzájom  krásou umenia, zachyteným okamihom na fotografii, básňou, ktorá pohladí. Zaslúžime si to.

Svoje práce môžeš prihlásiť na mailovej adrese ppslovania@gmail.com – dohodneme spoločne všetko potrebné. Dopraj aj ostatným vidieť výsledok Tvojej práce a nadania.

 

MUDr. Eva Bérešová, členka Organizačného výboru Kongresu SVLS 2021 v Šamoríne a garantka výstavy Orbis pictus