Zmena : Kongres SVLS 2020 sa uskutoční v dňoch 11.9. – 14.9.2020 v Šamoríne – Čilistove

Milí priatelia, všeobecní lekári,

v tradičnom májovom čase v dňoch 6.5.-9.5.2020 sme plánovali uskutočnenie Kongresu SVLS 2020 v Šamoríne – Čilistove.

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu spôsobenú pandémiou COVID-19 sa Výbor SVLS rozhodol v záujme nášho zdravia posunúť konanie kongresu na jesenný termín.

Kongres SVLS 2020 sa teda uskutoční v novom termíne – v dňoch 11.9.-14.9.2020 (piatok-pondelok) v hoteli X-bionic sphere v Šamoríne – Čilistove. Nasledujúci deň po kongrese 15.9.2020 bude štátny sviatok. Už v piatok popoludní bude pre účastníkov kongresu pripravená obľúbená Lekárska izba SVLS/AVLS, v nasledujúcich dňoch nás čaká tradične bohatý odborný a spoločenský program s viacerými milými prekvapeniami. 

Prečo sme zvolili nový termín v septembri?

Sme presvedčení, že tento termín bude pre všeobecných lekárov veľmi príjemný, pretože budeme mať za sebou neľahké pracovné obdobie kvôli COVID-19. Navyše po ukončení kongresu bude 15.9.2020 štátny sviatok, takže si môžeme predĺžiť voľné dni. Na 5 dní nám stačí “obetovať” iba 2 pracovné dni.

Môžeme sa pozhovárať a oddýchnuť si na terase v japonskej záhrade krásneho kongresového centra, dať si kávu s priateľmi, dozvedieť sa nové poznatky z medicíny a praktické skúsenosti z našej praxe. Ako vždy si vzájomne poradíme aj pomôžeme. Bude nám spolu opäť dobre …

Tešíme sa na seba navzájom a na všetko, o čom sa ako všeobecní lekári budeme rozprávať. Tém máme neúrekom … A sú pre nás pripravené aj naozaj veľmi zaujímavé novinky …

 

MUDr. Monika Palušková, PhD., MBA

prezidentka

Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska (SVLS)